Zvětšování prsů. Pěkná ňadra nevyjdou nikdy z módy. Hezká a dobře tvarovaná prsa dodávají sebevědomí a přitahují obdivné pohledy mužů.

Plastická chirurgie

Provádíme prakticky všechny typy operací plastické chirurgie, jako jsou

Čti více
Především je třeba říci, že chirurgickou úpravu velikosti prsů, ať zmenšení či zvětšení, by měl provádět zásadně plastický chirurg.

Gynekologie

V 1. kolínském sanatoriu je zajištěna komplexní gynekologická péče

Čti více
Plastika obličeje. Krásná postava a upravené vlasy mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk ženy, ale obličej je nesmlouvavý.

Jednodenní chirurgie

Chirurgické zákroky provádíme v režimu jednodenní chirurgie

Čti více
Plastika obličeje. Krásná postava a upravené vlasy mohou sice do značné míry skrýt skutečný věk ženy, ale obličej je nesmlouvavý.

ORL

Poskytujeme péči v oblasti ORL nejen pro dospělé, ale i děti

Čti více

Modelace prsů

Plastická a estetická chirurgie: Krásná prsa
Plastika prsů Augmentace prsů: Zvětšení prsů - pěkná ňadra nevyjdou nikdy z módy. MUDr. Svatopluk Svoboda patří k nejzkušenějším a nejvyhledávanějším plastickým chirurgům v České republice. Plastickou a estetickou chirurgií se zabývá dlouhou řadu let a mezi jeho pacienty patří celá řada význačných osobností. V jeho soukromém sanatoriu je poskytována špičková péče v oblasti plastické a estetické chirurgie. Hezká a dobře tvarovaná prsa dodávají sebevědomí a přitahují obdivné pohledy mužů. Jestliže na vás příroda v tomto ohledu trochu zapomněla, nevěšte hlavu, ještě jsou tu silikony. Estetická plastická chirurgie dnes dokáže téměř zázraky. To, že máte zvětšená prsa vyplněná silikonem, kromě plastického chirurga, pro něhož jsou denním chlebem, nikdo nepozná. "Touha po ňadrech přiměřené velikosti navíc není jen zbytečným rozmarem nespokojených žen," tvrdí MUDr. Svatopluk Svoboda. "Často znamená nový start do života.
Věřte nebo nevěřte, ale najednou se díky pěkným prsům cítíte jistější v partnerských vztazích a třeba i v práci. Více si vážíte sama sebe a dokážete lépe jednat se svým okolím. Dva obyčejné implantáty použité ke zvětšení poprsí se stávají i nepřímou příčinou vzestupu v kariéře." "Jenže, co když se to nepovede? Nebo ještě hůř – co když se mi má nová prsa nebudou líbit?" To jsou otázky, které určitě každou ženu přemýšlející o úpravě svého zevnějšku napadnou. "Každý dobrý plastický chirurg by měl být i velmi dobrým psychologem," říká MUDr. Svatopluk Svoboda.
Plastika prsů Vlastní operaci by měl předcházet podrobný rozhovor o představách ženy a o tom, do jaké míry a zda vůbec jsou její sny realizovatelné. "Většina žen se pro operaci rozhodne kvůli tomu, že touží být přitažlivější, dokonalejší. Dalším důvodem může být snaha po větší atraktivnosti kvůli profesionálnímu postupu. Občas však přijde i taková, která doufá, že ji prsa zachrání manželství nebo vztah s přítelem. Bohužel takovou službu od plastické chirurgie nikdo čekat nemůže. Ztracenou lásku sama operace nevrátí," tvrdí chirurg. Přesto ale nic není vyloučeno. S novými prsy se žena totiž chová úplně jinak. Bývá otevřenější, k nesnázím se staví čelem a vyzývavěji se obléká. Z "šedivé myšky" se stane rozhodná "lvice", která si umí srovnat v hlavě, co chce a nechce. A právě tato změna může partnerovi imponovat.
Silikony může mít každá Vyplnit či zvětšit prsy implantáty si může nechat prakticky kterákoli žena. Samozřejmě musí být dospělá a plnoletá a neměla by trpět žádnou závažnou chorobou. Ženy, které v dohledné době plánují těhotenství, by si měly operaci dobře rozmyslet, protože po těhotenství se mohou prsa výrazně změnit a implantáty někdy mohou i částečně ovlivňovat kojení. U starších žen je vhodné předchozí mammografické vyšetření. Implantátů se ale ze zdravotního hlediska nijak obávat nemusíte. Bylo dostatečně prokázáno, že silikonové implantáty použité pro zvětšení prsou v žádném případě nezpůsobují nádorová onemocnění prsu. Plastičtí chirurgové jsou vlastně do jisté míry umělci. "Každá prsa vyžadují určitý tvůrčí přístup. Musí se tvarem i velikostí hodit k postavě i povaze ženy a zároveň co nejvíce odpovídat jejímu přání," konstatuje doktor Svoboda.
Jak se dělají nová prsa - zvětšení poprsí. Implantáty použité pro zvětšení poprsí se umísťují dvěma způsoby – buď přímo pod prsní žlázu nebo pod prsní sval. Mohou se vkládat řezem dlouhým tři až pět centimetrů v podprsní rýze, další možností je řez okolo dvorce prsního, případně v podpaží. Každá přístupová cesta ke vložení implantátu má své výhody a nevýhody a je na plastickém chirurgovi, aby ve spolupráci s pacientkou zvolil tu nejlepší. Všechny implantáty pro "umělá prsa" jsou tvořeny silikonovým pouzdrem. Přesto ale není jedno jako druhé.
Pro zvětšení prsů je klasický implantát kruhový a vypadá jako různě vysoký bochánek. Stále častěji ale lékaři používají i jiné tvary, které lze někdy lépe přizpůsobit konfiguraci hrudníku. Velmi přirozené a oku lahodící jsou například implantáty "kapkovitého tvaru", kterým se též říká anatomické. Silikonové pouzdro použité pro zvětšení poprsí může být naplněno fyziologickým roztokem nebo silikonovým gelem, byly i pokusy plnit prsní implantáty jinými médii, například palmovým olejem, ale neosvědčily se.
Nejžádanější je v současné době u nás silikonový gel, protože působí nejpřirozenějším dojmem nejen tvarově, ale i při doteku.

„Ta má ale krásná prsa…“
povzdechla si pravděpodobně někdy v duchu téměř každá žena při pohledu na svoji kolegyni, kterou příroda obdařila v horních partiích hrudníku někdy opravdu nádherným poprsím. A že některé ženy umějí patřičně nosit a využívat tento skutečně krásný atribut ženství, o tom není pochyb. Ale o tom, že ne vždy je toto mistrovské dílo skutečně mistrovským dílem přírody, o tom se dá dnes již dosti často úspěšně pochybovat.
Možná jste se i vy setkali v posledních několika letech se zázračnou proměnou, kdy dáma s nepříliš vyvinutým hrudníkem, který léta umně skrývá do složitých blůziček, se najednou vrátí z „dovolené“ a od té doby se pyšní krásnými, pevnými prsy a vystavuje je na odiv v upnutých svetříčcích. Inu, je to tak. Plastická – snad lépe estetická – chirurgie se stala v posledních letech i u nás odvětvím, které naše ženy často a rády využívají ke zlepšení svého vzhledu a tím i ke zvýšení svého sebevědomí. Operace prsou, a to jak modelační, které dokážou opravit třeba povislé nebo naopak příliš veliké prsy, tak i operace augmentační – česky zvětšující – jsou v estetické chirurgii na předních místech. Pozastavme se pro dnešek nad těmi posledně zmíněnými, nad operacemi, vedoucími ke zvětšení prsů. Před lety se plastičtí chirurgové pokoušeli zvětšit prsa vlastní tukovou tkání pacientky, odebranou většinou z oblasti hýždí. Ačkoliv výsledky brzy po operaci byly docela hezké, tuk přenesený na jiné místo těla se brzy vstřebal, opouzdřil či částečně rozložil a tak dlouhodobé výsledky příliš uspokojení nepřinášely. V současné době se k augmentaci prsů používá proto zásadně materiálů na basi silikonu.
Za tu dlouhou řadu let, po které se plastickou chirurgií zabývám, vím, se kterými dotazy se na mne pacientky v poradně nejčastěji obracejí. Jedním z nejčastějších dotazů bývá, zda silikonový materiál, vložený do prsů, nemůže způsobit rakovinné bujení. Věřte, že na toto téma byly vypracovány rozsáhlé vědecké studie na celém světě a že se skutečně neprokázala žádná souvislost mezi rakovinou prsu a silikonovými implantáty. Také proto se běžně používají a v současné době nosí v těle implantáty mnoho milionů žen.
Silikonové implantáty působí totiž, jsou-li dobře vybrány , naprosto přirozeným dojmem. Opravdu dobře „udělaná“ prsa laik od těch přirozených jen těžko rozezná a mám několik pacientek, jejichž partner, se kterým se seznámili až po operaci, ani neví, že jeho milovaná zvětšující operaci prsou předtím podstoupila. Záleží ale velmi na zkušenostech a znalostech plastického chirurga, aby dokázal vybrat takovou velikost a typ implantátu, který nejen že bude splňovat nároky pacientky, ale bude působit přirozeně a nenásilně.
Implantátů je totiž mnoho typů a velikostí a s jejich výběrem Vám nedokáže poradit nikdo jiný, než zkušený plastický chirurg. Samozřejmě, že nic není zadarmo a zvětšení prsů je nákladná záležitost. V současné době se pohybuje cena operace včetně implantátů mezi padesáti až sedmdesáti tisíci korun, nicméně je mnoho žen, které se rády za tuto cenu zbaví svého, často mnohaletého, komplexu. Vím, že není lehké se k podobné operaci odhodlat a otázek, které se na toto téma nabízejí, je celá řada. Rád kterékoliv z Vás na kteroukoliv otázku odpovím.

Váš
MUDr. Svatopluk Svoboda - plastický chirurg.
PLASTICKÁ A ESTETICKÁ CHIRURGIE.
Plastické operace prsů, zvětšení prsů, modelace poprsí, zmenšení poprsí. Praha. Kolín.

Chcete více informací?

Napište nám!