| Plastická chirurgie Praha - Kolín | Modelace prsů | MUDr. Svatopluk Svoboda

Plastická a estetická chirurgie: Modelace prsů

Zvětšení ňader
Tento zákrok - zvětšení prsů patří v současné době mezi nejžádanější výkony plastických chirurgů. Má velmi dobrý a téměř okamžitý efekt a stopy po operaci jsou téměř neznatelné. Po zhojení vám zůstanou nevelké a často skoro neviditelné jizvy, dlouhé asi 4 cm, vzniklé po řezu, kterým se do prsu vkládá silikonový implantát. Jizvy jsou umístěny tak, aby nebyly na první pohled příliš patrné: v podprsní rýze, na hranici prsního dvorce a někdy v podpažní jamce.

Jak se dělá sexy hrudník
Implantát, tvořený silikonovým pouzdrem, naplněným buď silikonovým gelem nebo solným roztokem (tyto implantáty se v současné době u nás již téměř nepoužívají), vypadá jako různě velký bochánek. Často lékaři používají tzv. anatomické tvary, které lze lépe přizpůsobit rázu hrudníku a působí velmi přirozeně. Vkládají se buď pod prsní žlázu nebo pod prsní sval, třemi cestami : Přes obvod prsního dvorce, řezem pod prsem nebo v podpaždí., tak aby výsledkem byla jen nenápadná jizva. Výběr operační cesty závisí nejen na přání pacientky, ale i na typu implantátu. Po řezu v rýze pod ňadrem zůstane jizva asi čtyři centimetry dlouhá, , výhodou je fakt, že tímto přístupem má chirurg dobrý přehled o ráně, a tudíž existuje velmi malá pravděpodobnost poškození mléčné žlázy. Další variantou je vložení implantátu řezem v dolním obvodu prsního dvorce. Každý postup vkládání implantátu má určité výhody a nevýhody, o kterých by vám doktor měl říct ještě před zákrokem, abyste spolu vybraly ten nejvhodnější. Plastický chirurg se vždy snaží, aby výsledná jizva byla co nejméně patrná a měly byste si nechat poradit.

Příprava
Prvním a velmi důležitým krokem před rozhodnutím o operaci je osobní pohovor s plastickým chirurgem, o vašich představách i o tom, do jaké míry a zda vůbec jsou vaše sny realizovatelné (počítejte s tím, že se přitom budete muset svléknout do půl těla). Při té příležitosti budete mít možnost zeptat se na cokoliv vás napadne. Nebojte se klást ani zdánlivě nepodstatné či „trapné“ otázky, jen tak se budete moci správně rozhodnout,. Některé pacientky přiberou ke konzultaci s lékařem i svého partnera.
Konzultace na některých pracovištích je zdarma, většinou se však za ni platí od dvou do pěti set korun. V případě, že se na zákroku domluvíte, je nezbytně nutné dobré interní předoperační vyšetření.. To by mělo zahrnovat základní laboratorní testy ( krevní obraz, jaterní testy, minerály, EKG a někdy i mammologické vyšetření, případně i mammografie) a pokud jste zdravá jako buk, stačí zalistovat v kalendáři a určit termín operace.

Akce
Když nastane hodina H, odvezou vás zcela hladovou (nalačno) na operační sál, kde si pod narkózou zhruba dvě hodiny v klidu pospíte, a když se probudíte, zjistíte, že se váš sen stal skutečností. Budete se možná cítit unaveně, bude vás bolet celý člověk, případně si budete připadat jako by vás přejel vlak. Vaše prsa budou neesteticky zahalena kupou obvazů a budou z nich trčet prapodivné hadičky. Všechny tyto „vedlejší efekty“ však určitě přebije vaše nedočkavost a těšení se na výsledek. Následující den se provádí převaz, odstraní se drény (hadičky na odsávání přebytečné krve z prsou) a když váš celkový stav bude stabilizovaný, propustí vás domů. V některých případech je ale potřeba o jeden až dva dny hospitalizaci prodloužit.

Nový člověk
Po několika dnech vás čeká vyndání stehů a můžete se vrátit do „normálního života“. Nečekejte však, že se hned budete moci svými novými vnadami pochlubit celému světu. Může trvat i několik týdnů, než se otoky, ztuhlost prsou a modřiny zcela ztratí. Aby implantáty dobře „sedly“, budete muset asi tři měsíce nosit speciální podprsenku (i v noci), která sice nemá se sexy prádlem nic společné, zato však perfektně plní svou funkci a postará se o dokonalé tvary. Časem všechny pooperační potíže odezní a po 1 - 2 měsících od operace se můžete vrhnout i do pravidelného sportování.

RIZIKA PODNIKÁNÍ
Asi v 6% může dojít k „migraci“ implantátu (posune se nebo se pootočí), v některých případech časem vznikne takzvaná kapsula – tuhé pouzdro, které může implantát deformovat, ve výjimečný případech dojde i k zánětlivé reakci.. Ta může vzniknout, když se záhy po operaci vrhnete do cvičení, těžké fyzické práce, nebo když nebudete nosit kompresivní podprsenku.
Další nepříjemností, která vás může po operaci potkat, je zvýšená nebo naopak snížená citlivost bradavek. Tuto změnu citlivosti zaznamenává dosti žen, převážně těch, kterým se implantát vkládal dvorcem prsním. Do roka by se citlivost měla vrátit zpátky, existují však i případy, kdy bradavky ztratí svoji citlivost navždy. Operace poprsí může mít za následek, že po těhotenství nebudete moci normálně kojit. Může se totiž stát, že při operaci dojde k nějakému zásahu do mléčné žlázy či k částečnému narušení kanálků, kterými mléko protéká.

Pokud teď čekáte, že se rozepíšeme o tom, že majitelky implantátů mnohem víc ohrožuje rakovina prsu než jejich přirozené kolegyně, zklameme vás. Odborníci na celém světě dostatečně prokázali, že to je holý nesmysl. Rakovina s prsními implantáty nijak nesouvisí.

A co když se operace nepovede? Co když se vám nová prsa nebudou líbit ?
Stoprocentní záruku úspěchu a operace bez jakýchkoliv komplikací vám žádný slušný plastický chirurg nedá. Měly byste si ale vybrat takového, který je skutečným a zkušeným odborníkem a umí napravit i případné nedostatky.

CO JEŠTĚ MUSÍTE VĚDĚT
- Minimálně rok byste se neměla opalovat nahoře bez, jizvy po operaci mohou více pigmentovat.

- Kosmetické operace nemohou být spojeny s pracovní neschopností, takže nepočítejte s tím, že dostanete pracovní volno. Ideální je, pokud si můžete vzít nejméně týden dovolené. Každopádně, doba, po kterou byste měla zachovávat klidový režim a nezatěžovat hlavně horní končetiny se pohybuje okolo 4 týdnů

- Pokud vám v realizaci nového poprsí brání pouze strach z bolesti, vězte, že nebudete nijak trpět. Po operaci navíc dostanete řadu léků proti bolesti, takže celou akci určitě hravě zvládnete.

- Ideální doba pro plastiku prsou je podzim a jaro. V renomovaných klinikách může být čekací doba až 8 týdnů, takže pokud chcete být dokonalá ještě než se objeví první sněženky, objednejte se na konzultaci ještě dnes

- Někteří výrobci doporučují výměnu implantátu po deseti až patnácti letech i z preventivních důvodů, aby se zabránilo prodření pouzdra implantátu v důsledku mechanického namáhání - není to však pravidlem.

- Pokud v dohledné době plánujete miminko, operaci si dobře rozmyslete. Po těhotenství se totiž může tvar i pevnost prsou výrazně změnit a tak by vaše investice mohla vyjít na vniveč. Navíc, implantáty někdy mohou kojení částečně ovlivňovat.

KOLIK TO STOJÍ
Suma, kterou zaplatíte za zvětšení prsou je závislá na ceně za operaci, typu implantátu, délce hospitalizace i typu elastické podprsenky. Nejnižší cena při jednom dni hospitalizace se pohybuje kolem 45 tisíc korun, zákrok vás však může vyjít až na 90 tisíc. Neznamená to však, že nižší cena je i nižší kvalita a obráceně. Jedná se prostě o jiné materiály a o jejich použití rozhoduje mnoho faktorů. Ty nejvhodnější právě pro vás vám vybere váš plastický chirurg, samozřejmě s přihlédnutím v vašim přáním a požadavkům.
Modelace prsou bez použití implantátů stojí kolem 30 tisíc korun, při zmenšení poprsí počítejte s cenou 25 - 35 tisíc.
Ve výjimečných případech, pokud lékaři potvrdí, že velká ňadra přetěžují například vaši páteř a jsou zdrojem zdravotních potíží, může výkon – po schválení revizním lékařem - uhradit i zdravotní pojišťovna.

Plastická chirurgie Praha
Plastický chirurg MUDr. Svatopluk Svoboda:
ordinace, ambulance a poradna lékaře plastické chirurgie v Praze.


Plastická chirurgie. Plastické operace poprsí
     - prsní implantáty - zvětšení prsů plastickou operací. Plastika prsů: Plastická chirurgie. 
      Plastické operace poprsí - prsní implantáty
       - zvětšení prsů plastickou operací. Plastika očních víček. Face lifting obliceje. Modelace ušních boltců. Modelace genitálu žen. Plastika nosu. Plastika břicha.
 Zvetšení prsů   Plastika prsou   Plastika obličeje  Modelace genitálu   Plastika nosu   Plastika břicha

Plastická, estetická a kosmetická chirurgie v Praze

 • Rady od plastického chirurga:

Labioplastika očekávání. Rizika labioplastiky.
Plastická chirurgie Praha - poradna plastického chirurga:
Václavské náměstí 30. 110 00, Praha 1
Ordinační hodiny: plastická chirurgie
dle objednávky
Informace na telefonu: 606 284 909
Objednávky ke konzultacím:
mobil: (+420) 606 284 909
email: svatopluk-svoboda@seznam.cz
www.svatopluksvoboda.cz