| Plastická chirurgie Praha - Kolín | Zmenšování prsů | MUDr. Svatopluk Svoboda

Plastická a estetická chirurgie: Zmenšování prsů

Zmenšování ňader
Tak už to v životě chodí, že zatímco některé ženy uvažují o zvětšení prsů, nadměrná velikost prsů zase mnoho jiných žen trápí, a to nejen psychicky, ale i fyzicky. Skutečně, příliš veliké poprsí, odborně nazývané gigantomastie, může být pro řadu žen zdrojem nejrůznějších problémů. To, že se prsa v těhotenství a v době kojení zvětší, je zcela normální a není třeba se pro to trápit. Někdy se ale stává, že i po skončení kojení zůstanou prsa nadměrně veliká a stává se i to, že se některým ženám vyvinou mohutné prsy zcela bez souvislosti s těhotenstvím i kojením. Pokud jsou příliš veliké prsy zdrojem obtíží, je vhodné zvážit možnost chirurgické úpravy.

Především je třeba říci, že chirurgickou úpravu velikosti prsů by měl provádět zásadně plastický chirurg. Aniž bych se tím chtěl dotknout jiných chirurgických oborů, domnívám se, že tento typ operací je natolik specifický, že nikdo jiný, než plastičtí chirurgové nemá dostatek znalostí a zkušeností s jejich správným provedením. Věřte, že náprava nesprávně provedené operace je často velice obtížná, ne-li vůbec nemožná.

Vlastní operace se provádí zásadně v celkové anestesii. Spočívá v odebrání nadbytečné tkáně prsů, zejména tukové, často je nezbytná i částečná redukce prsní žlázy a vždy je při zmenšení prsů třeba upravit i nadbytky kůže. Velmi zjednodušeně se dá říci, že se při této operaci ubere nadbytečné množství vnitřní tkáně prsu a z kůže prsu se pak pro toto zmenšené množství ušije „nový kabátek“. Samozřejmě celému výkonu předchází pečlivé rozkreslení a vyměření nově tvarovaného prsu, aby svojí velikostí odpovídal potřebám a představám pacientky.

Je nutno zdůraznit, že se vždy jedná o poměrně velikou a ne zcela jednoduchou operaci. Pacientky by si měli uvědomit ( a měly by býti svým chirurgem poučené ) o rozsahu a umístění pooperačních jizev. Bez jizev se totiž stále ještě operovat nedá, i když moderní plastická chirurgie se snaží o co nejjemnější a nejméně patrné pooperační jizvy. Ale tvorba jizev je záležitostí dosti individuální a vždy je třeba počítat s tím, že jizvy po operaci i při největší pečlivosti chirurgově mohou být dosti výrazné. Při zmenšení velikých prsů se neobejdeme bez jizev kolem dvorců prsních, svislé jizvě od prsního dvorce směrem dolů a jizvě v podprsní rýze.

Samostatnou otázkou je úhrada za tyto operační výkony. Většinou jsou považovány za výkony kosmetické a tedy plně hrazené pacientkou – cena za operaci se pohybuje kolem dvaceti tisíc. V některých případech, kdy příliš veliké prsy jsou skutečně zdrojem vážných zdravotních obtíží, může revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny na základě lékařských indikací povolit operaci na účet zdravotní pojišťovny. Všechny případy se však posuzují jednotlivě.

Prvním krokem k vyřešení tohoto problému je však vždy návštěva u plastického chirurga, který by vám měl poradit a probrat s vámi způsoby a možnosti řešení. Rozhodnete-li se pak pro operaci, přeji vám, aby vše dopadlo k vaší úplné spokojenosti.

Plastická chirurgie Praha
Plastický chirurg MUDr. Svatopluk Svoboda:
ordinace, ambulance a poradna lékaře plastické chirurgie v Praze.


Plastická chirurgie. Plastické operace poprsí
     - prsní implantáty - zvětšení prsů plastickou operací. Plastika prsů: Plastická chirurgie. 
      Plastické operace poprsí - prsní implantáty
       - zvětšení prsů plastickou operací. Plastika očních víček. Face lifting obliceje. Modelace ušních boltců. Modelace genitálu žen. Plastika nosu. Plastika břicha.
 Zvetšení prsů   Plastika prsou   Plastika obličeje  Modelace genitálu   Plastika nosu   Plastika břicha

Plastická, estetická a kosmetická chirurgie v Praze

 • Rady od plastického chirurga:

Labioplastika očekávání. Rizika labioplastiky.
Plastická chirurgie Praha - poradna plastického chirurga:
Václavské náměstí 30. 110 00, Praha 1
Ordinační hodiny: plastická chirurgie
dle objednávky
Informace na telefonu: 606 284 909
Objednávky ke konzultacím:
mobil: (+420) 606 284 909
email: svatopluk-svoboda@seznam.cz
www.svatopluksvoboda.cz